Nowy numer 24/2018 Archiwum

Alleluja! Tańcz dla Pana! przejdź do galerii

Po raz pierwszy na ulicach Olsztyna odbył się Taniec Wielkanocny.

Taniec Wielkanocny zapoczątkował na Węgrzech protestancki ruch UpToFaith. Nowa uliczna tradycja szybko zaczęła się rozprzestrzeniać po całej Europie, w tym roku trafiła również do Olsztyna. W stolicy Warmii i Mazur Taniec Wielkanocny zorganizowała Olsztyńska Grupa Wodzirejów.

– Naszym celem jest zamanifestować publicznie naszą radość ze Zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad śmiercią – mówili organizatorzy i rzeczywiście im się to udało. Ogromna radość bijąca od tancerzy udzieliła się przechodniom i oglądającym i wkrótce na chwałę Pana tańczyła cała Starówka.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma