Nowy numer 24/2018 Archiwum

Święty Gaj

Święty Gaj – to właśnie tutaj męczeńską śmiercią zginął św. Wojciech.

Już niedługo będziemy obchodzić uroczystość jednego z patronów Polski oraz archidiecezji warmińskiej – św. Wojciecha. Pod tym imieniem znany jest on tylko w naszym kraju, w całym chrześcijańskim świecie występuje pod imieniem Adalbert.

Główne uroczystości ku czci św. Wojciecha odbędą się oczywiście w Gnieźnie, ale i na terenie metropolii warmińskiej planowane są uroczystości ku czci męczennika. Już teraz relikwie świętego odwiedzają niektóre parafie, a 21 kwietnia w parafii św. Wojciecha w Olsztynie odbędzie się Msza św., po której wierni przejdą w procesji z relikwiami św. Wojciecha. Diecezja elbląska zaprasza z kolei na pielgrzymkę do Świętego Gaju – miejsca męczeńskiej śmierci św. Wojciecha. Główne uroczystości planowane są na sobotę, 20 kwietnia – o godz. 14.45 z kościoła ruszy procesja z relikwiami, a po niej Mszę św. przy ołtarzu polowym odprawi bp Jan Styrna.

Więcej o św, Wojciechu oraz o Świętym Gaju w numerze 16. „Posłańca Warmińskiego – Gościa Niedzielnego”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma