Nowy numer 49/2020 Archiwum

Szybkie pociągnięcia pędzla

Koncerty, wernisaże, konkursy – to wszystko, żeby młodzi zarazili się pasją do twórczości artystycznej. Okazje się, że chętnie podejmują wyzwania.

Często narzeka się na bierność i brak zaangażowania ludzi w realizacje pomysłów, które integrują i rozwijają lokalne społeczności. Zasada jednak jest prosta: musi być ktoś, kto pociągnie innych i wzbudzi odpowiednia atmosferę. W Pilniku jest taka osoba – Józef Mika, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Wokół swoich pomysłów potrafi zgromadzić od lat młodzież i dorosłych. W ostatnim czasie odbył się tam po raz pierwszy Gminny Konkurs „Śpiewać każdy może”, do którego zgłosiło się 13 uczestników. – Na scenie mogli stanąć wszyscy chętni od 18. do 100. roku życia. Każdy przygotował jedną piosenkę. Przygotowaniem do konkursu były prowadzone w Pilniku warsztaty muzyczne, które odbywały się dwa razy w tygodniu – mówią organizatorzy. W fotelach jury zasiedli: Józef Mika, daniel Zelwak i Apolinary Polek. Oceniano choreografię, pomysł na aranżację piosenki i umiejętności wokalne wykonawców. Po długiej debacie przyznano pierwsze miejsc Edycie Gadomskiej z Pilnika za wykonanie utworu „Czas nie będzie na nas czekał” zespołu „Blue Cafe”. Wśród wykonawców był Marek Werbicki, radny gminy Lidzbark Warmiński, który zajął drugie miejsce za wykonanie piosenki „Wehikuł czasu” zespołu „Dżem”. Mieszkanka Rogóża, Elżbieta Sobolewska, wyśpiewała trzecie miejsce utworem „Szukaj mnie” Edyty Gepert.

Przyznano także wiele wyróżnień. W ostatnim czasie odbył się także w Pilniku wernisaż malarstwa olejnego Jolanty Parol, jednej z pierwszych uczennic Józefa Miki. Studiowała w Katedrze Sztuk Pięknych na UWM w Olsztynie. Głównym akcentem jej prac jest kolor i szybkie, zdecydowane pociągnięcia pędzla. Na wernisażu można było obejrzeć obrazy z jej najmłodszych lat, które wykonała jeszcze w czasie plenerów i w pracowni w Pilniku. Działalność dyrektora GOKS z Pilnika już owocuje. Obecnie kilkunastu młodych ludzi uczęszcza na zajęcia, które co tydzień prowadzi. Pod fachowym okiem rozwijają swoje artystyczne talenty dzięki zapałowi i pasji pana Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama