Nowy numer 48/2020 Archiwum

Prorodzinne miasto

Władze Olsztyna zaprezentowały założenia Karty Dużej Rodziny.

Od dłuższego czasu przedstawiciele wielodzietnych rodzin w Olsztynie sygnalizowali władzom miasta potrzebę wprowadzenia ulg i udogodnień, dzięki którym wielodzietne rodziny mogłyby częściej korzystać z dostępu do kultury czy infrastruktury sportowej. W końcu władze zdecydowały się na wprowadzenie w Olsztynie Karty Dużej Rodziny. Na konferencji prasowej prezydent Piotr Grzymowicz wraz z wiceprezydent Małgorzatą Bogdanowicz-Bartnikowską przedstawili złożenia działań prorodzinnych. Jeśli radni miasta zaakceptują te rozwiązania, mogą one wejść w życie już od 1 października br. – Materiały, które były przygotowywane przez panią wiceprezydent, otrzymałem 19 czerwca. Od tego czasu przygotowywaliśmy projekt uchwały intencyjnej w sprawie wdrożenia karty. Dzisiaj ten projekt jest już praktycznie gotowy i jesteśmy przygotowani, by przedstawić go radzie miasta na lipcowej sesji – mówi prezydent Grzymowicz.

Z karty dużej rodziny mogłyby skorzystać rodziny posiadające troje i więcej dzieci. Na preferencyjnych warunkach korzystałyby z Aquasfery i basenów miejskich, Olsztyńskiego Teatru Lalek, Planetarium, Biura Wystaw Artystycznych, a nawet byłyby zwolnione z opłat za żłobek. – Oczywiście katalog usług będziemy powiększać w miarę zgłaszania się firm czy instytucji wojewódzkich, które będą chciały zaprosić do siebie olsztyńskie duże rodziny – informowała Małgorzata Bartnikowska-Bogdanowicz.

Z podanych na konferencji informacji wynika, że w Olsztynie jest około 6 tysięcy rodzin wielodzietnych. Wszystkie będą mogły ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny, nawet te, które nie są zameldowane w mieście, ale mieszkają w Olsztynie. Oprócz rodzin z ulg będą mogły korzystać osoby samotnie wychowujące co najmniej trójkę dzieci, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i osoby będące w nieformalnych związkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama