Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szafarze poszukiwani

Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Warmińskiej podał informację o kursie przygotowawczym do przyjęcia posługi nadzwyczajnego szafarz Komunii św.

Co prawda rozpocznie się on jesienią tego roku, ale jest czas na zastanowienie i złożenie wymaganych dokumentów. Kurs rozpocznie się 5 października 2013 roku o godz. 10 w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie (ul. kard. S. Wyszyńskiego 11).

Kolejne zajęcia odbywać się będą w dniach 12, 19, 26 października. Zakończenie połączone będzie z rekolekcjami zamkniętymi, które zaplanowano w listopadzie. Aby zostać szafarzem nadzwyczajnym trzeba spełnić następujące warunki: 1) Mężczyzna, wiek minimum 25 lat, stanu wolnego lub żonaty; 2) Wykształcenie średnie; 3) Nieskazitelne życie moralne, pobożność eucharystyczna, aktywne uczestnictwo w życiu parafii, poważanie wśród duchowieństwa i wiernych; 4) Pozytywna opinia księdza proboszcza wyrażona na piśmie; 5) Skierowanie na kurs przygotowawczy przez księdza proboszcza.

Wymienione dokumenty księżą proboszczowie składają w Wydziale Duszpasterskim Kurii do dnia 17 września. Posługa szafarza jest bezinteresowna, parafia zaś pokrywa koszty przygotowania, rekolekcji i dalszej formacji, które obejmują udział w spotkaniach i koszty dojazdu. Kandydaci podczas zajęć zapoznają się teoretycznie i praktycznie z posługą szafarza nadzwyczajnego.

Otrzymają materiały formacyjne i inne pomoce do sprawowania posługi u chorych.  Opłata za kurs wynosi 100 zł.

Bliższe informacje pod tel. 669 640 403.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama