Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Amerykanie o Czaszkowie

Historia, której jeszcze nie znamy, a możemy poznać.

Wykopaliskom i odkryciom polskich archeologów na Pojezierzu Mrągowskim poświęcona jest wystawa „Starożytność Pojezierza Mrągowskiego”, którą można obejrzeć w Muzeum w Mrągowie. Wystawę przygotował Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego przy współudziale Polskiej Akademii Nauk. Autorami wystawy jest małżeństwo dr Tomasz Nowakiewicz i dr Aleksandra Rzeszotarska-Nowakiewicz, którzy od wielu lat prowadzą wykopaliska w okolicy Mrągowa. Na wystawie, oprócz posterów opisujących poszczególne stanowiska prac archeologicznych odbywających się od wielu lat na terenie powiatu mrągowskiego, można obejrzeć oryginalne wykopaliska, w tym te najcenniejsze, które odkryto niedawno na stanowisku w Czaszkowie – wsi koło Piecek, o których pisało nawet amerykańskie „Arheology”.

Na potrzeby wystawy wydano przewodnik. Zawarto w nim opisy stanowisk archeologicznych wraz z komentarzem historycznym. Możemy dowiedzieć się z niego, co się działo na naszych ziemiach począwszy od epoki kamienia łupanego. Jest wyjaśniona również genealogia Galindów.

Wystawę „Starożytność Pojezierza Mrągowskiego” można obejrzeć do końca sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma