Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie trzeba się lękać

Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zakończyli obóz formacyjny, który odbył się na terenie naszej archidiecezji.

Przez prawie dwa tygodnie mieli okazję nie tylko się integrować, ale też poznać Olsztyn, Frombork i Gietrzwałd oraz brać udział w różnych warsztatach. Obóz zakończył się Mszą św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, której przewodniczył abp Wojciech Ziemba. – Prawie dwa tygodnie temu zgromadziliśmy się na uroczystej Eucharystii w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela Człowieka, by wypraszać potrzebne łaski na czas trwania obozu formacyjnego. Dziś gromadzimy się w konkatedrze, aby podziękować za wspólnie przeżyty czas, za czas swoistych rekolekcji, które nam, mieszkańcom Olsztyna, wygłosili stypendyści. Było to piękne świadectwo waszej wiary i waszego życia – mówi ks. Michał Tunkiewicz. Homilię do młodzieży wygłosił abp Wojciech Ziemba. W słowach skierowanych do młodych wyrażał zadowolenie, że fundacja wybrała właśnie naszą archidiecezję na miejsce tegorocznego obozu formacyjnego.

– Obóz integracyjny jest bardzo ważny i potrzebny, aby przeżywać radość życia w tej wielkiej wspólnocie. Lecz nie wolno się zamykać we własnej wspólnocie. Do każdego, kto cieszy się poznaniem Boga, Bóg kieruje wezwanie: „Idź przeto teraz i wyprowadź lud Izraela z Egiptu”. Idź do swojego środowiska, w którym żyjesz. Do każdego, kto jest skrępowany brakiem wyobraźni, niezdolnych do wyjścia poza doraźne pragnienia i sukcesy, do ludzi zniewolonych swoją słabością i wyprowadź ich w niewoli Egiptu. Może pełen obawy zapytasz, tak jak Mojżesz: „Kimże jestem?”. Nie trzeba się lękać. Nie jesteś sam. Bóg zapewnia: „Ja będę z tobą” – podkreślał metropolita. Po Mszy św. stypendyści podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obozu w Olsztynie. Po pożegnaniu w konkatedrze św. Jakuba wszyscy udali się pod olsztyński ratusz, by zrobić wspólne zdjęcie. – Cieszę się, że miałam szansę tu przyjechać. Mogłam zobaczyć niezwykłe krajobrazy Warmii. Jestem zachwycona Olsztynem, Fromborkiem i Gietrzwałdem – mówi Magda Koziara z Biłgoraja.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma