Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Największy z najmniejszych

W Ramsowie trwa 6. odsłona Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej i Kameralnej „Varmia Gaudet et Cantat”.

Ramsowo to niewielka miejscowość między Barczewem a Biskupcem. Na co dzień bardzo spokojna, a letnie soboty zmienia się w prawdziwą stolicę melomanów. To właśnie tutaj w 2008 ówczesny proboszcz ks. Zbigniew Stępniak zainicjował letnie koncerty w barokowym kościele w Ramsowie. Teraz jego dzieło kontynuuje proboszcz ks. Zbigniew Snarski. Dyrektorem organizacyjnym jest pani Eleonora Mańkowska, a rolę dyrektora artystycznego pełni dr Jan Połowianiuk, który razem z małżonką Lilianą prowadzą sobotnie koncerty.

Festiwal w Ramsowie jest o tyle wyjątkowy, że koncertują tu najprawdziwsze gwiazdy muzyki wokalnej i kameralnej, a koncerty w Ramsowie są za darmo. Na sam koniec są tylko zbierane datki na renowację świątyni. Jeśli ktoś jeszcze nie był naprawdę warto, gdyż jak mawia Jan Połowianiuk, festiwal w Ramsowie jest co prawda festiwalem w małej miejscowości, ale jest to największy festiwal w najmniejszej miejscowości w Polsce.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się koncertem muzyki wokalnej w wykonaniu Małgorzaty Godlewskiej )mezzosopran). W miniony weekend wystąpił zespół OCTAVA ensemble z Krakowa. W najbliższą sobotę, 3 sierpnia, koncert muzyki akordeonowej da T.O.A.B – Two Old Accordion Boys z Piotrkowa Trybunalskiego. 10 sierpnia wystąpi zespół IMPREVISTI z Warszawy, a cały cykl letnich koncertów zakończy się 17 sierpnia koncertem muzyki instrumentalnej w wykonaniu Olsztyńskiego kwartetu smyczkowego NUOVO. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 19.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma