Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Początek posługi

Domowy Kościół na Warmii liczy ponad 100 osób, czyli około 50 małżeństw.

W archidiecezji warmińskiej funkcjonują trzy rejony, w których działa Domowy Kościół: Katedra, Odkupiciel, Mrągowo. Wszystkie mają swoich moderatorów i prowadzące pary małżeńskie. Za wszystkich odpowiedzialny jest moderator diecezjalny ks. Cezary Opalach.

Pomocą organizacyjną zajmuje się także para diecezjalna, którą wybrano w tym roku. Od września swoją posługę rozpoczynają Piotr i Dorota Jasińscy z Dywit. Są w Domowym Kościele od 9 lat. Małżeństwem natomiast - od 21 lat. – W pewnym czasie postanowiliśmy, że nie będziemy odmawiać próśb o różne posługi. Wcześniej byliśmy zdystansowani, tłumacząc sobie to naszym krótkim czasem pobytu we wspólnocie. Inni byli lepsi. Następnego dnia po powzięciu tego postanowienia zadzwoniła para diecezjalna z prośbą o prowadzenie kręgu. I nie było wyjścia – mówi Piotr Jasiński. Otworzyli się na zaangażowanie w Domowym Kościele i owocem tego było ostatecznie przyjęcie funkcji pary diecezjalnej. Do ich obowiązków należy czuwanie nad formacją członków Domowego Kościoła.

 Małżeństwa wstępujące do Domowego Kościoła zobowiązują się do codziennej modlitwy osobistej, regularnego czytania Pisma Świętego, codziennej modlitwy małżeńskiej i rodzinnej, comiesięcznego dialogu małżeńskiego, reguły życia i uczestnictwa raz w roku w rekolekcjach formacyjnych.

Więcej w 36 numerze "Posłańca Warmińskiego" w najnowszym "Gościu Niedzielnym".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma