Nowy numer 24/2018 Archiwum

Rozeznać wolę Bożą

W Braniewie trwa kapituła generalna katarzynek.

W Braniewie siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny rozpoczęły obrady kapituły generalnej. Matka generalna s. M. Vera Loss otwierając kapitułę, podkreślała, że spotkały się osoby „złączone więzami ducha, w tej samej wierze, w tym samym powołaniu, w tej samej rodzinie zakonnej”. Na spotkanie przybyły 34 siostry ze wszystkich prowincji – z Brazylii, Toga, Kamerunu, Niemiec, Litwy, Włoch i Polski. Spotkaniu sióstr przyświeca hasło: „Od celebracji Eucharystii do życia eucharystycznego”.

Kapituła generalna odbywa się co sześć lat. Podczas pierwszych dni kapituły prezentowane są sprawozdania. Siostry mówią o tym, co się działo w poszczególnych prowincjach od momentu ostatniej kapituły. Na 17 września wyznaczono datę wyborów nowego zarządu generalnego zgromadzenia, czyli matki generalnej (przełożona generalna zgromadzenia) i jej rady, w skład której wchodzą reprezentantki każdej prowincji. – Prosimy wszystkich o modlitwę za nas, za nasze spotkanie, abyśmy potrafiły rozeznać wolę Bożą – prosi s. Kamila Leszczyńska.

Obecna kapituła generalna Zgromadzenia św. Katarzyny jest 38. z kolei w historii zakonu. Przed wojną wszystkie zarządy odbywały się w Braniewie. Po II wojnie światowej uwarunkowania polityczne sprawiły, że zarząd generalny przeniósł się do Niemiec, później do Włoch. Ze względu na obchody 400-lecia narodzin dla nieba pochodzącej z Braniewa założycielki zgromadzenia bł. Reginy Protmann, tegoroczna kapituła generalna odbywa się w tym mieście.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma