Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wiara i liturgia

Udział w liturgii bez wiary czyni ją jedynie rytuałem.

W Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie odbyło się 49. Sympozjum Wykładowców Liturgiki na Wydziałach Teologicznych i w Wyższych Seminariach Duchownych. Tegoroczny temat sympozjum brzmi: „Wiara i liturgia”. Był on poprzedzony obradami Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, która opracowywała dokumenty dyrektorium o posłudze egzorcystów, a także pracowała nad księgą zawierającą liturgię ślubów wieczystych.

– Nasze sympozjum „Wiara i liturgia” ma zasadnicze znaczenie dla życia każdego, nie tylko kapłana sprawującego liturgię, który powinien wierzyć w to co czyni, ale przede wszystkim dla wiernych i nas, uczestników spotkania. Dlatego, że udział w liturgii bez wiary, czyni ją jedynie rytuałem – podkreśla ks. prof. Czesław Krakowiak z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na sympozjum swoje referaty wygłosili: ks. dr Bartłomiej Matczak, ks. prof. Czesław Krakowiak, ks. dr hab. Daniel Brzeziński, bp dr Piotr Greger, ks. dr Mateusz Matuszewski, bp dr Adam Bałabuch, ks. prof. Jacek Nowak i ks. dr hab. Zdzisław Janiec.

– Jest to również doskonała okazja do promocji naszego regionu. Przybyli goście mieli okazję modlitwy w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie – podkreśla ks. Bartłomiej Matczak, wicerektor WSD „Hosianum.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma