Nowy numer 43/2020 Archiwum

Odwagi. Ja Jestem

W Parafii Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Fromborku odbyło się Święto Jedności Grup Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Warmińskiej.

Tematem tegorocznego Święta Jedności były słowa zaczerpnięte z Ewangelii: „Odwagi. Ja Jestem. Nie bójcie się”. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.30 wspólną modlitwą uwielbienia oraz wzywaniem Ducha Świętego, by uświęcił to wspólne świętowanie. Następnie odbyło się przywitanie wszystkich przybyłych na spotkanie grup Odnowy naszej Archidiecezji. Przyjechały wspólnoty m.in. z takich miast, jak Braniewo, Dobre Miasto, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno, Bartąg oraz parafianie z Fromborka.

Kolejnym punktem spotkania była katecheza wygłoszona przez jezuitę o. Wiesława Kulisza, proboszcza parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce. W swoim wystąpieniu podkreślał, że jedność jest ogromną siłą. Przypominał zgromadzonym, że tam, gdzie jest jedność, tam są możliwe wielkie dzieła, ponieważ sprawcą jedności między ludźmi jest sam Jezus Chrystus. Jedność jest możliwa tylko tam, gdzie jest świętość i jest ona największym pragnieniem Jezusa. Ojciec Kulisz podkreślał, że dzisiaj światu potrzebna jest nasza odwaga płynąca z wiary. Jednak nie ma wiary i odwagi bez osobistej modlitwy, sakramentów oraz wspólnoty. Jeśli zaufamy Jezusowi, to On przeprowadzi nas przez każde cierpienie, i nic nam się nie stanie. Na koniec swojego wystąpienia wzywał on zgromadzonych, by nie patrzyli na to, czego się boją, lecz by patrzyli na Chrystusa i szli naprzód! Po katechezie była Adoracja Najświętszego Sakramentu, czas na osobiste spotkanie z Chrystusem i powierzenie Mu wszystkich swoich lęków, obaw, niepewności. Podczas całego spotkania w modlitewną atmosferę wprowadzał zespół muzyczny, którym była wspólnota Ośmiu Błogosławieństw z Olsztyna.

Po wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu proboszcz parafii we Fromborku, ks. Jacek Wojtkowski zaprosił wszystkich na poczęstunek przygotowany przez parafian. Było wspaniałe ciasto, kiełbaski oraz ognisko, przy którym można było się nieco ogrzać. Najważniejszym punktem Święta Jedności była wspólna Eucharystia, której przewodniczył bp Jacek Jezierski. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem i rozesłaniem do swoich wspólnot.

– Pierwszy raz byłam na takim Święcie Jedności wspólnot Odnowy w Duchu Świętym i jestem bardzo szczęśliwa, że podczas tego dnia mogłam poczuć jedność ze wszystkimi członkami Odnowy w Duchu Świętym. To szczególny czas, kiedy wspólnie możemy uwielbiać Pana Boga i cieszyć się z daru, jakim jest wspólnota i po prostu drugi człowiek – mówi Karolina Żabka.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama