GN 45/2018 Archiwum

Święta Lipka dziękuje

W świętolipskim sanktuarium odbyła się uroczystość 51. rocznicy święceń kapłańskich ks. prał. Janusza Budyna. W Bazylice została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił jubilat, długoletni proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Miłosierdzia w Korszach.

O. Wiesław Kulisz, tamtejszy proboszcz, zaprosił ks. Janusza do Świętej Lipki w ramach podziękowania za długoletnią współpracę. Na tą niecodzienną uroczystość przybyli parafianie z Korsz i delegacja kolejarzy z pocztem sztandarowym w składzie: Bolesław Tumowski, Cezary Roman, Krzysztof Kosiorek, Józef Sledzik i Witold Wojszkun. W imieniu całej parafii świętolipski proboszcz życzył dostojnemu Jubilatowi błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia i opieki Świętolipskiej Pani.

Ks. prał. Janusz Budyn urodził się w roku 1938 w Zakopanem. Święcenia kapłańskie otrzymał w Olsztynie. Pierwszą jego placówką duszpasterską był kościół św. Brunona w Giżycku. W latach 1964- 1968 był wikariuszem w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Przez kolejnych 6 lat pracował w parafii Trójcy Przenajświętszej w Dzierzgoniu.

W 1974 roku został mianowany proboszczem parafii św. Magdaleny we Frączkach i Jesionowie. W  latach 1984 – 2013 był proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Korszach. Obecnie jest na emeryturze. Ksiądz prałat jest twórcą hospicjum domowego dla chorych z terenu powiatu kętrzyńskiego i  świetlicy środowiskowej. Prężna działalność Caritas Parafialnego to także zasługa ks. Janusza. Uczestnik i organizator wielu pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, duszpasterz kolejarzy, a przy tym skromny i otwarty na potrzeby każdego człowieka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy