Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W jedności siła

W Nowym Kawkowie odbyła się kongregacja Ruchu Światło-Życie.

Na spotkanie przyjechały wspólnoty związane z charyzmatem Ruchu czyli młodzieżowi oazowicze, Domowy Kościół oraz Wspólnota Dobrego Pasterza. Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu aktualnej sytuacji wspólnot na terenie archidiecezji warmińskiej ks. Wojsław Czupryński wygłosił referat „Ruch Światło-Życie - założenia, cele i perspektywy w wizji ks. Blachnickiego”. Następnie uczestnicy podzieleni na grupy zastanawiali się nad widocznym kryzysem oazy na Warmii, przyczynami tej sytuacji i możliwościami działania na przyszłość. Uczestnicy spotkania podnosili wiele kwestii, wśród których trzeba wymienić m.in. lepszy przepływ informacji między wspólnotami, potrzebę dni wspólnoty, odpowiedzialnych w parafiach, formację animatorów, by „dzieci nie wychowywały dzieci” oraz to, co najczęściej pojawiało się w rozmowach – jedność. Jedność w działaniach wszystkich wspólnot oraz prężne działanie diakonii jedności, która jest podstawą działania wszystkich innych oazowych diakonii, które z kolei są podstawą Ruchu Światło- Życie.

Młodzież podnosiła ponadto kwestię 15-dniowych rekolekcji wakacyjnych, których nie ma, choć są bardzo potrzebne. Moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warmińskiej ks. Ryszard Andrukiewicz w swoim słowie zwrócił również uwagę na troskę wszystkich uczestników o dom rekolekcyjny „Zacheusz” w Nowym Kawkowie, który służy wszystkim wspólnotom, a potrzebuje licznych remontów. Cale spotkanie zakończyło się Mszą św.   

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma