Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zbudowany na skale

W parafii św. Józefa w Olszynie zakończyły się uroczystości związane z 100. rocznicą ukończenia budowy świątyni.

Parafianie do tego wydarzenia przygotowywali się m.in. poprzez Misje Święte, które poprowadzili franciszkanie - o. Joel oraz o. Łukasz.

Pod koniec września parafię nawiedziła Matka Boża w wizerunku MB Ostrobramskiej, co też było poprzedzone rekolekcjami ewangelizacyjnymi.

Uroczysta Msza św. w intencji parafii była jakby zakończeniem całego tego cyklu, który przygotował parafię do wielkiego jubileuszu.

Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba, który w swoim słowie przypomniał m.in. postać pierwszego proboszcza parafii św. Józefa - ks. Bernarda Klementa. Zginął w świątyni po wejściu do Olsztyna Armii Czerwonej, a teraz toczy się jego proces beatyfikacyjny.

Abp Ziemba przypomniał też decyzję rady parafialnej parafii św. Jakuba, która na początku XX wieku postanowiła o budowie kościoła św. Józefa. - Rozpoczęto tę budowę jak zwykle, od położenia fundamentów. Ale w rzeczywistości ten kościół - tak jak w ogóle Kościół - został zbudowany na skale. A tą skałą jest wyznanie wiary ojców, którzy jako pierwsi, podobnie jak Piotr na pytanie za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego, powiedział „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga Żywego - mówił abp Ziemba.

Na zakończenie Eucharystii poświęcony został nowy krzyż misyjny razem z krucyfiksami przyniesionymi przez wiernych.

Więcej o jubileuszu kościoła św. Józefa w 42 numerze „Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego”.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma