GN 03/2020 Archiwum

Zmarł ks. inf. Julian Żołnierkiewicz

Ks. inf. Julian Żołnierkiewicz był przez wiele lat proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Czynnie angażował się także w życie społeczne Warmii i Mazur.

Archiprezbiter olsztyński, członek Rady Kapłańskiej, członek Kolegium Konsulatorów, członek Rady ds. Ekonomicznych, Rady Duszpasterskiej oraz Archidiecezjalnej Komisji Sztuki, opiekun Warmińskiego Klubu Katolików, asystent kościelny NSZZ „Solidarność”, Rodziny Katyńskiej, Światowego Związku AK i Stowarzyszenia „Pomoc dzieciom”. W 1992 roku mianowany przez papieża Jana Pawła II protonotariuszem apostolskim supra numerum. Wieloletni duszpasterz akademicki. W dniu 10 kwietnia 2010 tuż po katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem w zastępstwie z biskupa polowego WP Tadeusza Płoskiego, który zginął w tej katastrofie, odprawiał na cmentarzu wojskowym w Katyniu Mszę Św. w intencji żołnierzy zamordowanych przez sowietów, a także ofiar katastrofy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • parafianka
  25.10.2013 10:23
  Miałam okazje poznać tego kapłana osobiście,wspaniały człowiek.
  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie
  doceń 1
 • Marek Płodowski
  25.10.2013 10:58
  Wspaniały człowiek i duszpasterz.
  Chciałem z nim jeszcze porozmawiac...
  Czy ci najlepsi muszą tak szybko odchodzic?
  Niech Bóg da mu wieczną radośc!
  doceń 1
 • gosc
  25.10.2013 13:00
  szkoda, że na stronie archidiecezjalnej nie podali jeszcze informacji...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama