Nowy numer 28/2018 Archiwum

Wszyscy święci uśmiechnięci

W parafii MB Saletyńskiej w Olsztynie dzieci razem z rodzicami bawiły się na Balu Wszystkich Świętych.

Bal to pomysł ks. Jakuba Dudka MS, wikariusza z parafii MB Saletyńskiej. – Zaczęło się od tego, że wpadliśmy na pomysł, żeby dzieciom – szczególnie tym małym, z podstawówki – przeciwstawić kulturze Halloween i kulturze śmierci kulturę życia i świętości. Uznaliśmy, że najlepszą formą będzie właśnie taki bal. Dzieci mają się przebrać za świętych, będziemy, tańczyć, bawić się i poznawać sylwetki świętych – tłumaczy pomysłodawca i organizator.

Bal rozpoczął się wspólną modlitwą, a motywem przewodnim imprezy były postacie świętych – dzieci bawiły się w „Jedzie pociąg z daleka”, a pociĄg wiózł je do krajów, gdzie najmłodsi poznawali nie tylko daną kulturę i tańce regionalne, ale też świętych, którzy tam pracowali. Podczas Balu Wszystkich Świętych dzieci poznały postacie św. Faustyny Kowalskiej, św. Dominika Savio (Włochy) oraz św. Patryka (Irlandia).

Więcej w numerze 45. "Posłańca Warmińskiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma