Nowy numer 25/2018 Archiwum

Panie, pomóż nam

W Rybakach odbyły się trzydniowe rekolekcje szafarzy z naszej archidiecezji.

Do Ośrodka Caritas w Rybakach, na trzydniowe rekolekcje formacyjne, przyjechali szafarze komunii nadzwyczajnej z całej archidiecezji warmińskiej. Rekolekcje te są obowiązkowym elementem formacyjnym szafarzy, a udział w nich jest warunkiem przedłużenia dekretu, który każdy z szafarzy otrzymuje z rąk biskupa.

Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem: „Przymnóż nam wiary!”. Nauki wygłosił ks. Wojciech Milczarek. Mówił o modlitwie i sakramentach oraz liturgii, poruszając zagadnienia związane z posługą szafarzy.

Rekolekcje zakończyły się uroczystą Mszą św., podczas której abp Edmund Piszcz wręczył szafarzom dekrety. W naszej archidiecezji posługuje 204 szafarzy w 70 parafiach.

 

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma