Nowy numer 25/2018 Archiwum

Obdarowane parafie

Można ich zobaczyć w kościele, kiedy pomagają kapłanom w rozdawaniu Komunii św. podczas Mszy św. W niektórych parafiach jest ich kilku, w innych jeden. Zawsze jednak są wielką pomocą dla proboszczów.

Zanim otrzymali dekret od abp. Wojciecha Ziemby, który uprawni ich do udzielania Komunii św., musieli przejść specjalny kurs i odbyć rekolekcje. Tak dzieje się każdego roku, gdyż posługa ta jest dekretowana na 1 rok. Dlatego na jesieni wszyscy szafarze nadzwyczajni gromadzą się na dniach skupienia. Po wydaniu pozytywnej opinii proboszcza metropolita warmiński przedłuża misję pełnienia posługi. W tym roku w szeregi szafarzy weszło 18 mężczyzn. Oto parafie, z których pochodzą:

 

 

 

Bł. Honorata Koźmińskiego w Mrągowie - 1

Bł. Bolesława Lament w Nidzicy - 1

Matki Kościoła w Olsztynie - Jaroty - 2

Matki Bożej Częstochowskiej w Łukcie - 1

Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie - 1

Miłosierdzia Bożego w Nidzicy - 4

Miłosierdzia Bożego w  Olsztynie - 1

NMP Królowej Męczenników w Wójtowie - 1

NMP Nieustającej Pomocy - w Słupach - 1

NSPJ w Olsztynku - 1

Św. Barbary w Boguchwałach - 1

Św. Katarzyny w Lubominie - 1

Św. Mateusza w Olsztynie - 1

Św. Moniki w Kajkowie - 1

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • custos
    20.12.2013 09:14
    To ci, którzy otrzymali dekrety po raz pierwszy w roku 2013. Gratulujemy i życzymy sił i wytrwałości w niesieniu Chrystusa Eucharystycznego chorym, samotnym i opuszczonym.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma