Nowy numer 48/2023 Archiwum

Głos doradczy

Rada stanowi głos doradczy dla abp. Wojciecha Ziemby, metropolity warmińskiego. Na spotkaniach podejmuje tematy z zakresu duszpasterstwa na terenie archidiecezji.

Na początku spotkania ks. prof. Lucjan Świto przypomniał charakter rady i jej zadania. - Rada Duszpasterska składa się więc z wybranych świeckich i duchownych, którzy odzwierciedlają lud całej diecezji, z uwzględnieniem różnych jej regionów, warunków społecznych i zawodowych oraz udziału w apostolstwie realizowanym indywidualnie lub zbiorowo, aby działając pod przewodnictwem biskupa służyć mu pomocą w rozpoznawaniu potrzeb duszpasterskich w diecezji oraz w podejmowaniu wniosków praktycznych w tej dziedzinie - mówił.

Zwrócił także uwagę, iż rada nie ma uprawnień włądczych, ale jest ważnym i pomocnym, a także stałym głosem doradczym dla biskupa, wspomagającym jego posługę pasterską.

Spotkanie składało się w kilku wystąpień i dyskusji. Przewodniczył mu ks. bp Jacek Jezierski. Oto tematy podejmowane na spotkaniu:

Relacja z ogólnopolskiego spotkania parafialnych rad duszpasterskich - Licheń 2013 - Adam Nowickie

Rok duszpasterski 2014 - "Wierzę w Syna Bożego". Kanonizacji bł. Jana Pawła II. 1050 rocznica chrztu Polski - ks. inf. Jan Górny

Archidiecezjalna Szkoła Biblijna na progu nowego etapu pracy - ks. dr hab. Zdzisłąw Żywica

Rekolekcje ewangelizacyjne z perspektywy pierwszego roku - ks. dr Hubert Tryk

Światowe Dni Młodzieży - Kraków 2016 - ks. Jarosława Dobrzeniecki

Kwestionariusz Stolicy Apostolskiej przed rzymskim Synodem 2014 na temat małżeństwa i rodziny - ks. inf. Jan Górny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy