Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • Mały Gość 7/2025
    Mały Gość 7/2025 Dokument:(9301210,Verso l'alto – zawsze w górę! Im wyżej dotrzemy, tym więcej zobaczymy.)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → Czuć moc

Czuć moc przejdź do galerii

Gościem specjalnym spotkania młodych w Rybakach była Ania Golędzinowska.

 
Po spotkaniu każdy mógł porozmawiać z Anią Golędzinowską. Młodzież zadawała jej różne pytania. Robiła pamiątkowe zdjęcia Krzysztof Kozłowski /GN

Na listopadowe spotkanie młodych do Ośrodka Caritas w Rybakach przyjechało ponad 160 osób. – Podczas tych rekolekcji będziemy szukać odpowiedzi na pytanie: „Czy jestem człowiekiem szczęśliwym?” – mówi moderator spotkania ks. Adrian Bienasz. Młodzież uczestniczyła w prelekcjach, spotkaniach. Oczywiście najważniejszym momentem było spotkanie z Jezusem podczas adoracji Najświętszego Sakramentu oraz codzienna Eucharystia.

Gościem specjalnym listopadowych rekolekcji była Anna Golędzinowska, była modelka, która się nawróciła. Podczas spotkania dała świadectwo swojego życia, opowiadał o świecie celebrytów, panującej tam samotności i nawróceniu, kiedy Bóg uczynił ją prawdziwie szczęśliwą.

Ania Golędzinowska dała świadectwo swojego życia, opowiedziała o swoim nawróceniu. – Poznałam świat, w którym wielu chciałoby żyć. Świat ludzi bogatych. Mój narzeczonym był jeden z najbogatszych ludzi we Włoszech. Któregoś dnia, po długim czasie zachłystywania się takim życiem i fałszywym szczęściem, zdałam sobie sprawę, że czegoś mi brakuje. Ale kiedy mogłam mieć wszystko, to jedyną rzeczą, którą chciałam, była ta, której za pieniądze nie można kupić. To miłość. Kiedy zdałam sobie z tego sprawę, zaczęłam wpadać w depresję. W show biznesie, jeśli nie robisz tak jak inni, to wiele nie osiągniesz. Człowiek z wartościami nie zajdzie daleko, bo oni w tobie widzą swoje grzechy, ograniczenia. Jesteś dla nich zagrożeniem. Trzeba być, jak oni. Więc brałam narkotyki. Takie było moje życie. Pewnej nocy się obudziłam. Obok łóżka stał jakiś starszy pan. Patrzył na mnie i kiwał głową. Pomyślałam, alkohol, narkotyki, halucynacja jakaś. Zapaliłam światło. Mój pies cały czas szczekał. A on ciągle stał. Patrzył i nic nie mówił. Ale patrząc, jakby chciał mi coś powiedzieć. Wtedy usłyszałam: „Aniu, co ty robisz?”. Potem zniknął. Po dziewięciu latach, w Medjugorje, dostałam książkę o ojcu Pio. Dopiero wtedy, kiedy zobaczyłam jego zdjęcia, wiedziałam komu mam podziękować za to, że przyszedł mnie ostrzec – mówiła Ania Golędzinowska. Po świadectwie odpowiadał na liczne pytania młodych. Przekonywała, że warto jest żyć w czystości, żyć blisko Boga, który czyni ją w życiu szczęśliwą.

– Najbardziej podobało mi się, oprócz spotkania z Anią Golędzinowską – wyznaje Magda z Mrągowa. – Tu jest inaczej, niż w kościele. Czuje się tu bardziej obecność Boga. Takie spotkania powinny odbywać się częściej. Są bardzo wartościowe, bo można się przekonać, że Kościół nie jest przeżytkiem, że religia jest przy nas, jest dla nas, że księża są dla nas – mówi Kornelia z Karolewa. – Czuć moc Ducha Świętego. Adoracja, ciekawe konferencje. To daje nam do myślenia – przekonuje Szymon z Kętrzyna.

W listopadowych rekolekcjach uczestniczyło ponad 160 osób. Do Rybak przyjechała młodzież m. in. z Nidzicy, Łukty, Kętrzyna, Mrągowa, Olsztyna, a nawet z odległego Torunia.

« ‹ 1 › »
Spotkanie młodych w Rybakach

WIARA.PL DODANE 25.11.2013

Spotkanie młodych w Rybakach

​Gościem specjalnym listopadowych rekolekcji dla młodzieży w Rybakach była Anna Golędzinowska, była modelka, która się nawróciła. Podczas spotkania dała świadectwo swojego życia, opowiadał o świecie celebrytów, panującej tam samotności i nawróceniu, kiedy Bóg uczynił ją prawdziwie szczęśliwą. Zdjęcia Krzysztof Kozłowski /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Kozłowski

|

GOSC.PL

publikacja 25.11.2013 23:21

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ANNA GOLĘDZINOWSKA
  • RYBAKI
  • SPOTKANIE MŁODYCH

Polecane w subskrypcji

  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
    • Historia
    • Karol Białkowski
    Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
  • Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
    • Kościół
    • Marcin Jakimowicz
    Akcja Rodzina Rodzinie okazała się strzałem w dziesiątkę
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X