Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ksawery na Warmii

Przygotowania do przejścia orkanu Ksawery w województwie warmińsko-mazurskim trwało od kilku dni. Strażacy szybko i sprawnie usuwają zwalone na drogi konary drzew.

Orkan Ksawery przemieszcza się przez Warmię i Mazury. Już w nocy z czwartku na piątek strażacy z Elbląga interweniowali 10 razy, usuwając zwalone na drogi konary drzew. Także w Olsztynie dziś od rana straż pożarna wyjeżdżała do akcji kilkanaście razy. Na ul. Słonecznej w Olsztynie trzeba było usunąć konar drzewa. Przy ul. Lotników zagrażała oberwana wiatrownica. Została zdjęta i zabezpieczona. W Ługwałdzie zwalone drzewo zablokowało lokalna drogę.

Silny wiatr uszkodził także linie przesyłowe prądu. W województwie warmińsko-mazurskim ponad 7 tys. domostw było dziś przed południem bez prądu. Straż w tym czasie interweniowała ponad 50 razy przy usuwaniu połamanych i leżących na drodze drzew. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie uszkodzone są 22 linie energetyczne i 223 stacje transformatorowe.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma