Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jaki król, takie dary

Za nami Orszak Trzech Króli. Mędrcy przynieśli liczne dary Dzieciątku. Nie tylko oni.

Od razu zaznaczę, że jestem cały sercem za takimi inicjatywami, uwielbiam takie akcje i zawsze chętnie biorę w nich udział. Ale tak to już z nami jest (nie tylko z dziennikarzami), że choćby nie wiem jak wspaniałe wydarzenie było, to najbardziej widoczne jest niestety to, co się nie uda.

Tak też było z naszym pierwszym olsztyńskim Orszakiem trzech Króli. Wspaniała rzecz, mnóstwo ludzi, ogromne zaangażowanie, wsparcie płynące z wielu stron. Oczywiście, jak to z pierwszymi edycjami bywa, organizatorzy nie ustrzegli się drobnych błędów, które z pewnością za rok już się nie przydarzą.

Są jednak pewne kwestie, które uznaję za takie, jakie się zdarzyć prawa nie miały. Np. dary, które razem z Mędrcami przyniósł prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. To, że przyniósł pieluchy to jeszcze nie tak źle, ale najgorsze, że pieluchy były z dedykacją dla Świętej Rodziny, żeby Dzieciątko się „higienicznie wychowywało”.

Komentarz do tego wydarzenia popłynął od razu z tłumu, gdzie padło od razu mnóstwo głosów, z których łagodniejsze brzmiały „ale palnął”. I na tym zakończmy. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy