Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Posłaniec Warmiński

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • Opinie
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • Archidiecezja
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
olsztyn.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji warmińskiej → Nie zapomnę czasu spędzonego w Polsce

Nie zapomnę czasu spędzonego w Polsce przejdź do galerii

Przez tydzień uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny gościli u siebie studentów z zagranicy.

 
Dzieci na pożegnanie gości przygotowały występy artystyczne Krzysztof Kozłowski /GN

Byli to: Qodos z Jemenu, Della z Indonezji i Cristina z Rumunii. Była to doskonała okazja do poznania kultury innych krajów i nauki języka angielskiego. – Studenci przyjechali w ramach projektu prowadzonego przez organizację studencką AIESEC. Było to dla nas ciekawe przeżycie, ponieważ studenci prowadzili z dziećmi zajęcia w języku angielskim. Było to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale i kadry pedagogicznej – mówi dyrektor szkoły Anna Kobarynka-Łysek.

W każdej klasie prowadzone były zajęcia przez studentów. Uczniowie mogli nie tylko poznać kraje, z których pochodzili goście, ale też sami wiele opowiadali o Polsce, naszych zwyczajach i kulturze. – Mieliśmy również dzień kulinarny. Studenci przyrządzali potrawy charakterystyczne dla ich rodzimych krajów. Panowała przyjazna i życzliwa atmosfera. Myślę, że w ciągu tygodnia zżyliśmy się z sobą – podkreśla dyrektor.

Na zakończenie tygodnia dzieci przygotowały dla gości występy artystyczne. Wręczyły również pamiątki – własnoręcznie wykonane albumy o Polsce, o swoich klasach i zainteresowaniach. –  Studenci byli niezwykle otwarci. Bardzo szybko nawiązali z dziećmi przyjacielskie więzi – podkreśla Anna Kobarynka-Łysek.

– To był dla mnie bardzo szczęśliwy tydzień. Nigdy nie zapomnę czasu spędzonego w tej szkole. To był niezwykły czas, kiedy mogłem poznać dzieci z przedszkola i szkoły, poznać polską kulturę i ogromną gościnność. Mogłem również opowiedzieć o swoim kraju i rodzinie. Co mnie urzekło, to fakt, że wszyscy byli zainteresowani tym, kim jestem, co robię, jaka jest moja rodzina. Jestem wdzięczny. Nie zapomnę czasu spędzonego w Polsce – mówi Qodos.

– Bardzo mi się tu podobało. To niezwykła szkoła, niezwykli nauczyciele i niezwykłe dzieci. Nie ukrywam, że jestem zaskoczona waszą otwartością, zrozumieniem i gościnnością. Jestem dziś wzruszona i szczęśliwa – mówi Della. – Nigdy was nie zapomnimy i zapraszamy do naszych krajów – dodaje Cristina. A o tym, jak bardzo studenci zżyli się z uczniami, może świadczyć fakt, że podczas pożegnania niezbędne okazały się chusteczki.

« ‹ 1 › »
Studenci w katolickiej szkole

WIARA.PL DODANE 09.03.2014

Studenci w katolickiej szkole

​Przez tydzień uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodzinie gościli u siebie studentów z zagranicy: Qodosa z Jemenu, Dellę z Indonezji i Cristinę z Rumunii. Na zakończenie ich wizyty przedszkolaki i uczniowie przygotowali występy artystyczne. Zdjęcia Krzysztof Kozłowski /GN  
oceń artykuł Pobieranie..

Krzysztof Kozłowski

|

GOSC.PL

publikacja 09.03.2014 19:03

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • OLSZTYN
  • SZKOŁA PODSTAWOWA IM. ŚWIĘTEJ RODZINY

Polecane w subskrypcji

  • Cesarz Herakliusz przed murami Jerozolimy – XV-wieczny fresk z Arezzo
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Cesarz Herakliusz przed murami Jerozolimy – XV-wieczny fresk z Arezzo
  • Samorządowe „tak” dla katechezy
    • Kościół
    • Jan Głąbiński
    Samorządowe „tak” dla katechezy
  • Krzyż – narzędzie zbawienia, a nie udręczenia
    • Podwyższenie Krzyża Świętego
    • Franciszek Kucharczak
    Krzyż – narzędzie zbawienia, a nie udręczenia
  • Internetowi klienci będą bezpieczniejsi. UOKiK sprawdza duże platformy internetowe
    • Polska
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Internetowi klienci będą bezpieczniejsi. UOKiK sprawdza duże platformy internetowe
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X