Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wszyscy są zwycięzcami

Na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego został rozstrzygnięty I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Rodzinie "Rodzina, Dom i Ja".

Była to 1. edycja konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie ze szkół z województwa warmińsko-mazurskiego, ale również z placówek z województw podlaskiego oraz pomorskiego. Na galę finałową jury wyłoniło 37 laureatów, a w uroczystym podsumowaniu konkursu udział wzięli m.in. dziekan WT ks. prof. Piotr Duksa, Grażyna Przasnyska – warmińsko-mazurski kurator oświaty, Elżbieta Wasilenko – pomorski kurator oświaty oraz Jerzy Kiszkiel – podlaski kurator oświaty.

Na początku spotkania zebranych powitał ks. dr Zdzisław Kieliszek, a następnie uczestnicy gali obejrzeli Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez kleryków WSD MW "Hosianum".

Po misterium przyszedł czas na prezentację laureatów oraz na ogłoszenie zwycięzców. Trzeba zaznaczyć, że uczestnicy nadsyłali prace w różnych formach – były fotografie, obrazy, prezentacje multimedialne, wiersze, opowiadania, a nawet jedna rzeźba. – Wszyscy, którzy uczestniczyli w konkursie, są tak naprawdę zwycięzcami, bo podjęli to trudne wyzwanie – zaznaczyła Grażyna Przasnyska.

Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Dymna z Malborka za opowiadanie "Rodzina, Dom i Ja”, drugie miejsce zajęły Anna Czajkowska i Justyna Kostros z Ostródy, które przygotowały prezentację multimedialną, a na ostatnim stopniu podium znalazła się Paulina Górecka z Chojnic.

Pod TYM linkiem można znaleźć zwycięskie opowiadanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama