Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Talent Roku

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbył się koncert chóru Collegium Juvenum.

Chór Collegium Juvenum został uznany przez Fundację Środowisk Twórczych w Olsztynie za Talent Roku 2013. Młodzi artyści zostali docenieni za ciężką pracę, pasję i zaangażowanie. Sam zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy Joanny Muśko, która do dziś pełni rolę dyrygenta i opiekuna zespołu. W jego skład wchodzą przede wszystkim młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2 im. K. I. Gałczyńskiego, a sam chór działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie, liczy 70 osób.

Dotychczas chór koncertował już ponad 200 razy, uświetniając oficjalne uroczystości, biorąca udział w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Na swoim koncie ma liczne nagrody, pierwsze miejsca, Grand Prix i wyróżnienia – warto wspomnieć choćby o dwóch złotych medalach i jednym srebrnym na 40 International Festival of Songs w Olomouc (Czechy), a także trzech Złotych Dyplomach, nagrodzie indywidualnej dla dyrygent Joanny Muśko oraz GRAND PRIX 9. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT SOPOT 2013.

Repertuar zespołu jest różnorodny. Składają się na niego utwory o tematyce świeckiej i sakralnej z różnych epok, które chórzyści wykonują w języku polskim, łacińskim, angielskim, hebrajskim, rosyjskim, ukraińskim, starocerkiewnosłowiańskim, francuskim, niemieckim, włoskim oraz południowoafrykańskich językach Khosa i Zulu.

Podczas koncertu w konkatedrze św. Jakuba młodzi artyści wykonali 13 utworów z różnych stron świata. Koncert odbył się w ramach przewodu doktorskiego mgr Joanny Muśko, dyrygenta chóru.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma