Nowy numer 43/2020 Archiwum

Spojrzeć w głąb siebie

W Głotowie już po raz drugi odbył się WeekBóg. WeekBóg – Przeżyj Wielki Post Inaczej! To niezwykła inicjatywa Koła Prawa Kanonicznego Pro Familia.

W tym roku wyjątkowe rekolekcje odbyły się już po raz drugi, a tym razem młodym ludziom przyświecało hasło „Moje spojrzenie na…” – na siebie, na drugiego człowieka, spojrzenie Pana Boga na mnie.

– Organizując WeekBóg przyjęliśmy zasadę, że rekolekcje mają nie tylko zbliżyć uczestników do Boga, ale też lepiej poznać samego siebie. Tegoroczny temat ma nam uświadomić to, co siedzi w nas naprawdę. Przygotowując Kalejdoskop Relacji chciałam, żeby była to okazja, by każdy spojrzał w głąb siebie, żeby odkrył cechy, których nie jest świadom, te dobre cechy. Żeby zaczął patrzeć na siebie tak, jak jest naprawdę, nie przez pryzmat przeszłości lub złych doświadczeń – tłumaczy Magdalena Krawiel.

Anna Krebs, która na WeekBóg jest po raz drugi zwraca uwagę, że wiarę trzeba pielęgnować, dlatego rekolekcje są konieczne, szczególnie w dzisiejszych czasach. – Na co dzień jesteśmy zaganiani – szkoła, praca, niektórzy mają dwa kierunki, inni godzą studia z pracą. Jest po prostu ciężko znaleźć kilka chwil, żeby poczynić refleksję, czy nasze życie ma sens. Po to też są te rekolekcje mówi Anna. Do pomocy w ćwiczeniach duchowych organizatorzy zaprosili cenionych za pracę z młodzieżą duszpasterzy – ks. dr. Jana Cymbała, ks. dr. Huberta Tryka, ks. dr. Wojsława Czupryńskiego oraz ks. prof. Lucjana Świto – mają oni również doświadczenie w pracy z małżeństwami.

Więcej na temat WeekBóg przeczytacie w numerze 15 Posłańca Warmińskiego – Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama