Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odważyć się być świętym

W parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie na Nagórkach odbyło się X Spotkanie Pielgrzymów i Przyjaciół Warmińskich Pielgrzymek Pieszych.

Cykliczne spotkania to już tradycja warmińskich pielgrzymów - spotykają się tam osoby, które mają za sobą trasy warmińskich pielgrzymek do Wilna lub Częstochowy, ale nie tylko.

Do wspólnej modlitwy zaproszona jest młodzież i sympatycy pielgrzymowania, tacy, którzy pielgrzymowali w młodości, a także tacy, którzy o pątniczej drodze dopiero myślą.

Tym razem spotkanie warmińskich pielgrzymów włączyło się w parafialne modlitewne czuwanie w wigilię kanonizacji papieży Jana Pawła II oraz Jana XXIII.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Eucharystii, w czasie której homilię wygłosił ks. Henryk Madej. W swoim słowie zwracał on przede wszystkim uwagę na postać papieża Jana XXIII. - Dużo się z tej homilii dowiedzieliśmy o Janie XXIII, który był wielkim, świętym człowiekiem, a obecnie jest troszkę jakby „w cieniu” Jana Pawła II - mówią wierni z parafii na Nagórkach.

Po Eucharystii wystąpił chór Warmii i Mazur z koncertem „Papież Miłosierdzia”. Następnie na placu przed kościołem odbyło się spotkanie przy stole, połączone ze śpiewem i zabawą.

Ostatnim akcentem modlitewnego czuwania przygotowującego do kanonizacji dwóch papieży było adoracja Najświętszego Sakramentu. Ks. Jarosław Dobrzeniecki wprowadzając wiernych w modlitwę zaznaczył, że tematem rozważań będą słowa Jana Pawła II, jakie papież skierował do młodych ludzi zgromadzonych na Polach Lednickich - "Wypłyń na głębię". Zachęcił, by w modlitwie prosić Boga o odwagę bycia świętym, o odwagę podążania tą ścieżką, jaką nam wyznaczają Jan Paweł II, Jan XXIII i inni święci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama