Nowy numer 22/2020 Archiwum

Papieski ratusz

Mieszkańcy miasta mogą przez dwie noce oglądać wizerunek świętego papieża odbijający się na miejskim ratuszu. Projekcję przygotowali pracownicy olsztyńskiego planetarium.

Na specjalnym podnośniku został zamontowany sprzęt do wyświetlania. Obawiano się deszczowej pogody, dlatego sprzęt został dokładnie zabezpieczony, aby w razie deszczu nie został uszkodzony.

- Dzień kanonizacji jest oczekiwany przez mieszkańców naszego miasta. Tym bardziej, że Olsztyn należy do miast papieskich, czyli miejsc, w których Jan Paweł II spotkał się z rodakami. Razem z kurią olsztyńską zorganizowaliśmy jakiś czas temu stacje spotkań z papieżem z roku 1991 - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Zaznaczył także, że dla mieszkańców grodu nad Łyną szczególne znaczenie ma fakt, że Jan Paweł II jest honorowym obywatelem miasta.

W sobotę i niedzielę odbywają się w Olsztynie także koncerty upamiętniające św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama