Nowy numer 24/2018 Archiwum

Iskra Miłosierdzia

W kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbył się koncert „Iskra Miłosierdzia” z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Koncert zorganizowali Forum Prorodzinne Stowarzyszenie Wspierania Działań Prorodzinnych, Miejski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Dwa Plus, Mocni w Wierze oraz Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", a swoim patronatem objęli go metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

– Dziś spotykamy się w kościele, który przywołuje nam pierwszą encyklikę Jana Pawła II "Redemptor hominis". Gromadzimy się w tej świątyni, by podziękować za kanonizację Jana Pawła II – powiedział na rozpoczęcie koncertu ks. Michał Tunkiewicz. Przypomniał on również słowa św. Faustyny, która zanotowała w Dzienniczku, że z Polski wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Jezusa. – Chcielibyśmy podczas tego koncertu zachęcić siebie nawzajem do rozniecenia, przekazania iskry Bożej łaski, do przekazania światu iskry miłosierdzia – powiedział ks. Tunkiewicz.

Zebranej tłumnie publiczności zaprezentowali się chór WSD MW Hosianum „Soli Deo Gloria”, Świąteczna Kapela z Dobrego Miasta, Chór Warmii i Mazur pod dyrekcją Alicji Kucharzewskiej-Samko oraz Mocni w Wierze.   

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma