Nowy numer 48/2020 Archiwum

Warmia żegna bp. Jacka

W Domu Biskupów Warmińskich odbyła się ceremonia ogłoszenia decyzji papieża Franciszka o mianowaniu bp. Jacka Jezierskiego ordynariuszem diecezji elbląskiej. Obecni byli abp Wojciech Ziemba, bp Julian Wojtkowski, przedstawiciele Kurii Metropolitarnej w Olsztynie, Sądu Metropolii Warmińskiej i WSD "Hosianum", przedstawiciele duchowieństwa i siostry zakonne.

Punktualnie o godz. 12 metropolita warmiński poinformował o decyzji ojca świętego i gratulował nowemu ordynariuszowi elbląskiemu. – W ostatni Wielki Czwartek, podczas Mszy Krzyżma Świętego, wręczyliśmy bp. Jackowi księgę pamiątkową z okazji 65. rocznicy urodzin, 40. rocznicy święceń kapłańskich, 20. rocznicy święceń biskupich. Chcieliśmy w ten sposób wspomnieć i zachować najważniejsze daty z życia księdza biskupa. Okazuje się, że życie biegnie szybciej niż się spodziewamy. Dziś wspomniana księga pamiątkowa jest już nieaktualna. Brakuje w niej niezwykle ważnej daty – 10 maja 2014 roku. Tego bowiem dnia o godz. 12 w Sala Stampa na Watykanie ogłoszono decyzję ojca świętego Franciszka o mianowaniu bp. Jacka Jezierskiego, dotychczasowego biskupa pomocniczego warmińskiego, biskupem diecezjalnym w Elblągu – mówił abp Ziemba.

Bp Jezierski stwierdził, że decyzję papieża przyjął ze spokojem i ufnością w Bożą opiekę. – Nie jestem zorientowany w bieżącym stanie i sytuacji diecezji elbląskiej, chociaż mam w niej przyjaciół, znajomych i uczniów, zarówno wśród świeckich, jak i wśród księży. Wydaje mi się, że diecezjanie przyjmą mnie i zaakceptują, uznają za swojego duszpasterza. Wiem też, że każde środowisko ma swoje problemy, zranienia i oczekiwania. Nowy etap mojego życia, a równocześnie posługi w Kościele powierzam opiece Najświętszej Maryi Panny – powiedział bp Jezierski.

Po przemówieniach obecni złożyli serdeczne życzenia nowemu ordynariuszowi elbląskiemu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama