Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dać szansę młodym

Już w sobotę młodzi przyjadą do Rybak, by odczuć obecność Boga.

  – Zapraszamy wszystkich młodych, duszpasterzy, katechetów, każdego, kto pragnie spotkać Jezusa – mówi ks. Adrian Bienasz zapraszając każdego do Rybak, gdzie 17 maja odbędzie się spotkanie „JP2 for you”. Tego dnia w Rybakach odbędą się koncerty TGD i Full Power Spirit, będzie również promocja akcji „Bilet dla brata”, spotkania w grupach i uwielbienie. Jak zauważa ks. Bienasz, organizator „JP2 for you”, spotkanie w Rybakach jest miejscem, w którym Jezus wychodzi do tłumów aby nauczać i uzdrawiać. – Nazywamy to spotkanie dniem wspólnot. „JP2 for you” jest alternatywą dla juwenaliów, w których często młodzi idą w alkohol i używki. Chcemy dać szansę ludziom młodym, aby mogli zainspirować się dobrymi wartościami, spotkali Jezusa i ludzi żyjących Jego nauką – podkreśla. 

„JP2 for you”  jest również dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. – Papież i jego słowa to nie reklama, autorytet wywodzący się ze świata dzisiejszych wartości, a raczej antywartości. To reprezentant i wzór wartości godnych naśladowania – podkreśla ks. Adrian.

Plan Święta Młodych – 17 maja (sobota):
14.30 – rozśpiewanie, animacja muzyczna, koronka;
15.00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. inf. Jana Górnego, uwielbienie;
16.30 – animacja w grupach;
17.00 – Full Power Spirit ze świadectwem;
18.45 – poczęstunek;

19.40 – „Bilet dla Brata”, świadectwa;
20.00 – Trzecia Godzina Dnia;
22.00 – Niespodzianka.

Równolegle do Spotkania Młodych będą się odbywać warsztaty medialne wspólnoty Polonia Experience – grupy osób związanej z filmem The Human Experience. Moderatorem są Maciej Syka oraz Łukasz Perkowski. Wśród prowadzących znajdą się: Kuba Szymczuk (Siła Obrazu, Gość Niedzielny), Monika Rybczyńska (Bilet dla Brata, Krajowe Biuro Episkopatu Polski),  Anna Falacińska (psycholog). 

Corocznie najważniejszym momentem spotkania jest Eucharystia nad Jeziorem Łańskim   Corocznie najważniejszym momentem spotkania jest Eucharystia nad Jeziorem Łańskim Krzysztof Kozłowski GN Dla wielu młodych osób Spotkanie Młodych w Rybakach jest podsumowaniem całorocznej formacji, podczas której mogli się spotkać z Anną Golędzinowską, ks. Krzysztofem Niespodziańskim czy Patrycją Hurlak. – Można by pomyśleć, że weekendy z Bogiem są czymś nudnym i drętwym. W Rybakach jest zupełnie inaczej. Uczestniczyłam już w kilku takich spotkaniach i każdy weekend był czymś wyjątkowym i w pewien sposób magicznym. Dzięki tym spotkaniom poznaję siebie, zaczynam rozumieć swoje problemy, wyciszam emocje i daję sobie szansę pomóc. Na takich spotkaniach odnajduję wiarę w siebie i czuję, że ogarnia mnie nieziemska siła. Zmieniam się w kogoś, kim chcę być. Jakbym siebie naprawiała. Nie jest to łatwe, lecz czuję że jest przy mnie Ktoś, kto mnie rozumie, wspiera i daję siłę. W ten sposób odkrywam Boga. Łączy mnie z Nim osobista, niezdefiniowana więź.  Dzięki tym spotkaniom zrozumiałam, kim jest dla mnie Bóg! Znalazłam go we własnych słabościach. Dla Niego nie jest tak ważne przez co upadasz, ale jak wstajesz! – wyznaje szesnastoletnia Zuzanna.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma