Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dać szansę młodym

Już w sobotę młodzi przyjadą do Rybak, by odczuć obecność Boga.

Dać szansę młodym   – Zapraszamy wszystkich młodych, duszpasterzy, katechetów, każdego, kto pragnie spotkać Jezusa – mówi ks. Adrian Bienasz zapraszając każdego do Rybak, gdzie 17 maja odbędzie się spotkanie „JP2 for you”. Tego dnia w Rybakach odbędą się koncerty TGD i Full Power Spirit, będzie również promocja akcji „Bilet dla brata”, spotkania w grupach i uwielbienie. Jak zauważa ks. Bienasz, organizator „JP2 for you”, spotkanie w Rybakach jest miejscem, w którym Jezus wychodzi do tłumów aby nauczać i uzdrawiać. – Nazywamy to spotkanie dniem wspólnot. „JP2 for you” jest alternatywą dla juwenaliów, w których często młodzi idą w alkohol i używki. Chcemy dać szansę ludziom młodym, aby mogli zainspirować się dobrymi wartościami, spotkali Jezusa i ludzi żyjących Jego nauką – podkreśla. 

„JP2 for you”  jest również dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. – Papież i jego słowa to nie reklama, autorytet wywodzący się ze świata dzisiejszych wartości, a raczej antywartości. To reprezentant i wzór wartości godnych naśladowania – podkreśla ks. Adrian.

Plan Święta Młodych – 17 maja (sobota):
14.30 – rozśpiewanie, animacja muzyczna, koronka;
15.00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. inf. Jana Górnego, uwielbienie;
16.30 – animacja w grupach;
17.00 – Full Power Spirit ze świadectwem;
18.45 – poczęstunek;

19.40 – „Bilet dla Brata”, świadectwa;
20.00 – Trzecia Godzina Dnia;
22.00 – Niespodzianka.

Równolegle do Spotkania Młodych będą się odbywać warsztaty medialne wspólnoty Polonia Experience – grupy osób związanej z filmem The Human Experience. Moderatorem są Maciej Syka oraz Łukasz Perkowski. Wśród prowadzących znajdą się: Kuba Szymczuk (Siła Obrazu, Gość Niedzielny), Monika Rybczyńska (Bilet dla Brata, Krajowe Biuro Episkopatu Polski),  Anna Falacińska (psycholog). 

Dać szansę młodym   Corocznie najważniejszym momentem spotkania jest Eucharystia nad Jeziorem Łańskim Krzysztof Kozłowski GN Dla wielu młodych osób Spotkanie Młodych w Rybakach jest podsumowaniem całorocznej formacji, podczas której mogli się spotkać z Anną Golędzinowską, ks. Krzysztofem Niespodziańskim czy Patrycją Hurlak. – Można by pomyśleć, że weekendy z Bogiem są czymś nudnym i drętwym. W Rybakach jest zupełnie inaczej. Uczestniczyłam już w kilku takich spotkaniach i każdy weekend był czymś wyjątkowym i w pewien sposób magicznym. Dzięki tym spotkaniom poznaję siebie, zaczynam rozumieć swoje problemy, wyciszam emocje i daję sobie szansę pomóc. Na takich spotkaniach odnajduję wiarę w siebie i czuję, że ogarnia mnie nieziemska siła. Zmieniam się w kogoś, kim chcę być. Jakbym siebie naprawiała. Nie jest to łatwe, lecz czuję że jest przy mnie Ktoś, kto mnie rozumie, wspiera i daję siłę. W ten sposób odkrywam Boga. Łączy mnie z Nim osobista, niezdefiniowana więź.  Dzięki tym spotkaniom zrozumiałam, kim jest dla mnie Bóg! Znalazłam go we własnych słabościach. Dla Niego nie jest tak ważne przez co upadasz, ale jak wstajesz! – wyznaje szesnastoletnia Zuzanna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama