Nowy numer 3/2021 Archiwum

W ciszy wielkich miast

W zabieganym świecie ciężko czasem znaleźć czas dla siebie, dla Boga. A może po prostu zatrzymać się tam, gdzie jesteśmy i przez chwilę czytać Słowo, jakie Bóg do nas skierował?

Po raz kolejny w Olsztynie odbył się bible-ing. Co to takiego? To bardzo ciekawa akcja organizowana przez różne ruchy chrześcijańskie (w Olsztynie przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej), podczas której ludzie zbierają się jednym miejscu – najczęściej bardzo ruchliwej części miasta – siadają i czytają Pismo Święte. Głównym celem bible-ingu, który pojawia się w coraz większej liczbie polskich miast jest medytacja Słowa Bożego oraz świadectwo wiary w przestrzeni publicznej.

Tym razem olsztyński bible-ing rozpoczął się od tańców znanych z Lednicy. Potem młodzi ludzie usiedli na scenie pod Starym Ratuszem i tam, w ciszy przez 15 minut medytowali nad wybranym fragmentem Pisma Świętego, a przez kolejny kwadrans dzielili się owocami modlitwy. Ze starówki młodzież udała się na Mszę św. do konkatedry św. Jakuba, a potem na spotkanie formacyjne KSM. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama