Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dary z Niemiec

Kolejny raz na Warmię przyjechała delegacja Caritas Osnabrück.

Pierwsza wizyta przedstawicieli niemieckiego Caritasu miała miejsce w 2005 roku. Wizyty te są możliwe dzięki partnerskiej współpracy powiatu olsztyńskiego z powiatem Osnabrück. Od początku współpracy członkowie Caritas Archidiecezji Warmińskiej razem z kolegami i koleżankami z Caritas Osnabrück brali udział m.in. w szkoleniach i konferencjach. Niemcy przekazali również naszemu oddziałowi samochód terenowy.

W tym roku przyjaciele zza zachodniej granicy również przywieźli ze sobą szczególny dar – Franz Loth, dyrektor niemieckiej Caritas Osnabrück przekazał na ręce ks. Pawła Zięby, dyrektora Caritas Archidiecezji Warmińskiej respirator, butlę tlenową i sprzęt jednorazowy w postaci układów oddechowych. Koszt samego repiratora to ok. 25 tys. złotych. Trafi on do jednego z pacjentów Hospicjum Domowego Caritas – dzięki temu będzie mógł opuścić szpital i przebywać w domu z bliskimi.

Przekazanie respiratora miało miejsce podczas uroczystej Mszy św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynia, której przewodniczył abp Edmund Piszcz. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama