Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wszystko mogę udowodnić

Do Olsztyna na zaproszenie Kongresu Nowej Prawicy przyjechał dziennikarz śledzczy Wojciech Sumliński.

Wojciech Sumliński to dziennikarz śledczy, autor licznych reportaży i programów dotyczących działalność Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych. Pracował w TVP, Wprost, Życiu, Gazecie Polskiej. Jest autorem książek – m.in. „Kto naprawdę go zabił?” poświęconej tajemnicy zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki czy :Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie”. Obecnie współpracuje z Frondą, magazynem śledczym Focus, pisze kolejne książki i jest redaktorem naczelnym Tygodnika Podlaskiego.

Wojciech Sumliński na wstępie spotkania odniósł się do ostatniej afery podsłuchowej i stwierdził, że to „walka złego ze złym, małej mafii i dużej mafii”, a sama afera zmierza już ku wyciszeniu. Zaznaczył też, że bardzo możliwe, że wkrótce na scenie politycznej pojawi się nowe ugrupowanie, silnie związane z prezydentem Bronisławem Komorowskim, w którym ważną rolę może pełnić Grzegorz Schetyna, a także Janusz Palikot.

W swoim wystąpieniu poruszał wiele wątków – tajemnicy zabójstwa ks. Popiełuszki, niejasnych powiązań prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z WSI, mafii pruszkowskiej powiązanej z politykami, obecnej sytuacji Polski, a także pamiętnej akcji ABW z 2008 roku skierowanej przeciwko niemu, która doprowadziła go do próby samobójczej.

– Wszystko, co mówię mogę udowodnić przed każdym uczciwym sądem – zapewniał dziennikarz. Po prelekcji był czas na pytania od słuchaczy, a na koniec Wojciech Sumliński podpisywał swoje książki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma