Nowy numer 42/2020 Archiwum

Dobro wspólne

W kościele pw. NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela odbyła się Msza św. za Olsztyn i jego mieszkańców.

Jak co roku w uroczystość św. Jakuba metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba odprawił Mszę św. w intencji Olsztyna oraz jego mieszkańców. Św. Jakub to bowiem patron stolicy Warmii i Mazur. W tym roku uroczystość odbyła się w dawnym kościele garnizonowym, bo był to również moment przekazania archidiecezji warmińskiej świątyni, która po opuszczeniu jej przez wojsko należała dotychczas do Skarbu Państwa. Akt symbolicznego przekazania kościoła przekazał abp. Ziembie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

– Dziękuję za bardzo życzliwe potraktowanie tej świątyni, biorąc po uwagę potrzeby wiernych. Jest to wydarzenie bardzo ważne i ono usprawiedliwia fakt, że tegoroczne rozpoczęcie Dni Jakubowych odbywa się nie w katedrze, ale tutaj. Chcemy w ten sposób podkreślić wagę i miejsca, i czasu. Zachęcam wszystkich dziękczynienia. Chcę zaproponować modlitwę w intencji tego, abyśmy umieli pracować dla dobra wspólnego. Nie inne motywy, ale aby dobro wspólne stało się naczelny motywem decyzji, które jeszcze będą podjęte. Tego nam bardzo brakuje w naszej ojczyźnie, aby takich decyzji było jak najwięcej – dla dobra mieszkańców Olsztyna, ale nie tylko, także w całej Polsce – powiedział metropolita warmiński.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Kameralny "Collegium Musicum" pod dyrekcją Janusza Wilińskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama