Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kultura w zgodzie z naturą

W Parku Centralnym w Olsztynie odbył się pierwszy z serii letnich koncertów.

Otwarcie Parku Centralnego było ważnym wydarzeniem dla mieszkańców stolicy Warmii i Mazur. Wielu z nich czekało na park w centrum miasta, tłumnie też stawili się na otwarcie. Inaugurujące „Śniadanie na trawie” okazało się dużym sukcesem, a olsztynianie zachwyceni byli nie tylko otaczającą ich wspaniałą naturą, fontanną, ale również muzyką – koncert bowiem dali zespół Pro Musica Antiqua oraz Daniel Rupiński.

Władze miasta postanowiły więc połączyć naturę z kulturą i tak w Parku Centralnym w soboty będą odbywały się koncerty pod chmurką. Jako pierwszy wystąpił Michał Tyczyński, który wykonał utwory dawnych i współczesnych mistrzów, m.in.: Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Cloude’a Debussy’ego, Karola Szymanowskiego i Philipa Glassa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma