Nowy numer 44/2020 Archiwum

Cały świat w Olsztynie

Zakończyły się XIX Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2014.

Już od 20. lat stolica Warmii i Mazur na kilka dni zostaje opanowana przez kolorowych tancerzy z całego świata. Artyści pojawiają się nie tylko w Olsztynie. W tym roku koncerty towarzyszące odbyły się również w Ostródzie, Iławie, Lubawei, Biskupcu, Dobrym Mieście, Gietrzwałdzie, Bałdach i Majdach. Na różnych scenach pojawiali się artyści z artyści z Chile, Irlandii, Niemiec, Serbii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA i oczywiście z Polski.

Jak podkreślają organizatorzy, Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca "WARMIA", głównym celem imprezy jest przybliżanie społeczności naszego regionu, a także odwiedzającym go turystom, piękna zawartego w tańcu i muzyce ludowej, czyli tej sfery która winna być najbliżej każdego z nas. Dni folkloru to dla wielu osób poznanie osób i kultury z krajów, których z powodu odległości nie będzie nam dane nigdy odwiedzić.

XIX Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia 2014 jak zawsze rozpoczęły się paradą tancerzy ulicami Starego Miasta, a po kilku dniach licznych koncertów (w tym dla dzieci przebywających w Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie) festiwal zakończył się koncertem finałowym w amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama