GN 24/2018 Archiwum

Turniej na dobry początek

W Olsztynie została otwarta część modernizowanej plaży miejskiej nad Jeziorem Ukiel.

Planowane otwarcie całości plaży miejskiej – największego kąpieliska stolicy Warmii i Mazur – ma nastąpić 9 września, natomiast już teraz mieszkańcy Olsztyna mogą korzystać z zachodniej części, która graniczy z przystanią Marina. Uroczystego otwarcia plaży, a właściwie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, dokonali wiceprezydent Olsztyna Małgorzata Bogdanowicz-Batnikowska oraz Jerzy Litwiński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest właścicielem obiektu.

W dniu otwarcia plaży rozegrano na nowych boiskach do siatkówki plażowej turniej, w którym udział wzięło 40 par, w tym 8 kobiecych. Plażowicze mogą, poza boiskami, korzystać z przebieralni z prysznicami, placu zabaw, a także drewnianych podestów na skarpie, na których można ustawiać leżaki. Po całej plaży prowadzi granitowo-drewniana promenada, która znacznie ułatwia przemieszczanie się rodzinom z wózkami oraz spacerowiczom. Będzie ona prowadzić przez całą plażę i będzie mieć długość ok. 1 km.

W głównej części plaży, której otwarcie planowane jest na wrzesień, znajdą się m.in. budynek kapitanatu z wypożyczalnią sprzętu wodnego, restauracja, kawiarnia oraz pomosty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma