Nowy numer 42/2020 Archiwum

100 rogów na Mazurach

W Spychowie odbył się X Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego.

Już po raz 10. w amfiteatrze w Spychowie pojawili się trębacze z całego kraju i zagranicy, by wziąć udział w dorocznym konkursie sygnalistów myśliwskich. Zabrzmiały trąbki, waltornie, puzony, tuby i eufonie. Oprócz koncertów organizatorzy – Nadleśnictwo Spychowo oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie – przygotowali dla publiczności oraz leśników liczne atrakcje.

Odbył się m.in. II Konkurs Umiejętności Łowieckich – zmagania myśliwych w konkurencjach kulinarnych i sprawnościowych oraz regaty na Jeziorze Spychowskim dłubanek (łodzi z wydrążonych pni drzew) powstałych podczas Święta Mazurskiej Dłubanki. Poza tym wystawy prac fotograficznych, malarskich i rękodzielniczych powstałych na warsztatach organizowanych w Nadleśnictwie Spychowo. Jednym z punktów imprezy była aukcja obrazów z pleneru malarskiego. Zebrana suma pozwoli zorganizować kolejne plenery.

Uczestnicy uroczystości wzięli również udział w Mszy św. w kościele MB Nieustającej Pomocy w Spychowie. Wyjątkowy był koncert w wykonaniu The Woods & Leśna Brać, w której sygnaliści myśliwscy zagrali razem z zespołem rockowym. Na koniec odbył się koncert galowy na 100 rogów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama