Nowy numer 4/2021 Archiwum

Potop przy fontannie

W całym kraju odbyła się akcja Narodowe Czytanie. W Olsztynie czytano m.in. w Parku Centralnym.

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Ma na celu nie tylko popularyzację czytelnictwa wśród Polaków, ale również ma zwrócić uwagę na poprawne posługiwanie się naszym ojczystym językiem i wskazać na bogactwo naszej rodzimej literatury. W pierwszej edycji akcji wspólną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicz, w ubiegłym roku dzieła Aleksandra Fredry, tym razem w przestrzeni publicznej można było usłyszeć fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W czytanie w Parku Centralnym zaangażowali się aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek, Teatru im. Stefana Jaracza oraz studenci Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka. Olsztyńskie czytanie zainaugurował prezydent Piotr Grzymowicz, a całą akcję prowadzili Jaromir Wroniszewski oraz Marek Markiewicz z kabaretu Czyści Jak Łza.

W Parku Centralnym oprócz wspólnego czytania znalazły się też inne atrakcje – prezentacja strojów szlacheckich i uzbrojenia, pojedynek szlachciców na szable, prezentacje wybitnych dzieła Henryka Sienkiewicza oraz stoiska dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama