Nowy numer 25/2018 Archiwum

Potop przy fontannie

W całym kraju odbyła się akcja Narodowe Czytanie. W Olsztynie czytano m.in. w Parku Centralnym.

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Ma na celu nie tylko popularyzację czytelnictwa wśród Polaków, ale również ma zwrócić uwagę na poprawne posługiwanie się naszym ojczystym językiem i wskazać na bogactwo naszej rodzimej literatury. W pierwszej edycji akcji wspólną lekturą był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicz, w ubiegłym roku dzieła Aleksandra Fredry, tym razem w przestrzeni publicznej można było usłyszeć fragmenty „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W czytanie w Parku Centralnym zaangażowali się aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek, Teatru im. Stefana Jaracza oraz studenci Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka. Olsztyńskie czytanie zainaugurował prezydent Piotr Grzymowicz, a całą akcję prowadzili Jaromir Wroniszewski oraz Marek Markiewicz z kabaretu Czyści Jak Łza.

W Parku Centralnym oprócz wspólnego czytania znalazły się też inne atrakcje – prezentacja strojów szlacheckich i uzbrojenia, pojedynek szlachciców na szable, prezentacje wybitnych dzieła Henryka Sienkiewicza oraz stoiska dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma