Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pomóż Ukrainie, obroń Europę

W stolicy Warmii ii Mazur pojawili się Ukraińcy, którzy prosili o pomoc i wsparcie dla ich kraju.

Dobroczynny Maraton Samochodowy po Polsce i Niemczech został zorganizowany przez organizację Samoobrona Wołynia z Łucka, miasta partnerskiego Olsztyna. Celem organizatorów jest zwrócenie uwagi na na problemy, z jakimi się zmaga Ukraina i znalezienie sposobu na pomoc państwu pogrążonego w wojnie. Młodzi Ukraińcy w Olsztynie pojawili się na placu Solidarności oraz przed olsztyńskim ratuszem, rozmawiali z przechodniami i rozdawali ulotki.

– Chcemy zanieść europejczykom taką wiadomość – Pomóż Ukrainie, obroń Europę. Opowiadamy o tragicznej sytuacji, jaka teraz jest na Ukrainie, opowiadamy o obecności rosyjskiej armii wskutek tego codziennie giną ludzie, codziennie mamy pogrzeby. Bardzo nas to boli i prosimy Europę o wsparcie. Dziękujemy Polsce za pomoc, jaką już od was otrzymaliśmy – mówi Oksana Czajka.

Młodzi ludzie z Ukrainy odwiedzili w Polsce m.in. Lublin czy Warszawę. Przed nimi jeszcze Szczecin, Berlin, Kolonia, Lipsk, Drezno, Wrocław, Kraków i Rzeszów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma