Nowy numer 33/2018 Archiwum

Temat ma być trudny

Do Olsztyna przyjechali członkowie Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych.

X jubileuszowy zjazd odbył się w WSD MW Hosianum w Olsztynie. – Stowarzyszenie zostało założone w 2005 roku. Założenie było takie, żeby wykładowcy teologii fundamentalnej spotykali się co roku jak dotychczas, ale byli zrzeszeni w organizacji, która miałby osobowość prawną – tłumaczy początki stowarzyszenia ks. dr hab. Krzysztof Kaucha, prof. KUL. W tym roku teologowie pochylali się na tematem „Wiarygodność chrześcijańskiego orędzia o zbawieniu”.

– Temat wybieramy zawsze na poprzednim zjeździe. Tak samo teraz wybieramy już temat na kolejny zjazd. Wszystko jest przemyślane – chodzi o to, by poszerzać swoją wiedzę, podyskutować na konkretny temat. Staramy się wybierać tematy ważne dla teologii fundamentalnej, dla Kościoła, tematy trudne, z którymi sami się borykamy. Chodzi nam o to, żeby wspólnie znaleźć pewne rozwiązania, żeby wykładowcy mieli pomoc merytoryczną, możliwość podyskutowania. Ale chodzi też o poznanie się nawzajem, porozmawianie o swoich badaniach czy dokonaniach naukowych – mówi ks. Kaucha.

Zjazd rozpoczął się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Pikusa, a potem gości powitali metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba oraz ks. prof. dr hab. Henryk Seweryniak, przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce.

Więcej o X zjeździe STF w numerze 38. Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma