Nowy numer 33/2018 Archiwum

Papież Franciszek zdecyduje

Abp Ziemba prosi o modlitwę w intencji procesu, który prowadzi nuncjusz apostolski.

Archidiecezja, po powierzeniu bp. Jackowi Jezierskiemu diecezji elbląskiej, oczekuje na nowego biskupa, który ma być powołany przez papieża Franciszka. Abp Wojciech Ziemba wystosował do wiernych archidiecezji warmińskiej, list, w którym prosi o modlitwę w tej intencji:

„W maju bieżącego roku z radością przyjęliśmy wiadomość o powierzeniu przez ojca świętego Franciszka diecezji elbląskiej bp. Jackowi Jezierskiemu, dotychczas biskupowi pomocniczemu archidiecezji warmińskiej. W wyniku powstałej sytuacji, pomimo wydatnej pomocy ze strony biskupów-emerytów: abp. Edmunda oraz bp. Juliana, trudno mi skutecznie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby duszpasterskie naszej archidiecezji. Wobec powyższego, zwróciłem się do ojca świętego Franciszka z prośbą o nowego biskupa pomocniczego dla archidiecezji warmińskiej.

Przed tygodniem otrzymałem od nuncjusza apostolskiego w Polsce wiadomość, że ojciec święty Franciszek, po rozważeniu wszystkich okoliczności, zadecydował aby zamianować dla naszej archidiecezji biskupa-koadiutora, czyli biskupa pomocniczego, który będzie już wyznaczony jako mój następca.

Do czasu złożenia przeze mnie w roku 2016 rezygnacji z racji ukończenia przepisanego prawem wieku (ukończone 75 lat życia), będzie - jako biskup pomocniczy i mój najbliższy współpracownik - wspierał mnie w posłudze pasterskiej arcybiskupa warmińskiego. 
Bardzo proszę o modlitwę w intencji procesu informacyjnego, który prowadzi nuncjusz apostolski, celem zaproponowania ojcu świętemu kandydatów do tej posługi. Proszę również o modlitwę o Boże błogosławieństwo na ostatnie lata mojej służby archidiecezji warmińskiej.”

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma