Nowy numer 33/2018 Archiwum

W każdym jest nadzieja

W Olsztynie zainaugurowano akcję Pola Nadziei.

Mszą świętą w olsztyńskim Hospicjum Domowym Caritas Archidiecezji Warmińskiej rozpoczęła się 11. edycja akcji Pola Nadziei. Akcja polega na zasadzeniu sadzonek żonkili, które po zakwitnięciu są zbierane, a następnie sprzedawane. W ten sposób wolontariusze Caritas zdobywają pieniądze na pomoc Hospicjum Domowemu. W tym roku do akcji włączyło się 37 olsztyńskich placówek. Ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej, powitał wszystkich gości i zaznaczył, że ta akcja nie mogłaby istnieć bez wolontariuszy, zgromadzonych w Szkolnych Kołach Caritas, ale też innych, którzy w różny sposób wspierają działanie Caritas.

- Akcja ma na celu wspieranie osób cierpiących i umierających. Czasami możemy sobie zadać pytanie czemu ci ludzie tak cierpią, to przecież straszne. Ale oni mają w sobie tyle nadziei, że my się możemy od nich uczyć. Ta akcja uczy nas, że w każdym jest chęć życia, nadzieja, która pomaga przetrwać najtrudniejsze chwile, pomaga zwyciężać smutek i żal. I tego właśnie my uczymy się od nich - mówi ks. Zięba.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w Hospicjum Domowym połączone z występem artystycznym oraz wspólnym posiłkiem. Na zakończenie inauguracji zostały rozdane cebulki żonkili dla poszczególnych placówek.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma