Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wspomnienie o papieżu przejdź do galerii

W kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostródzie odbył się koncert papieski.

W całym kraju z okazji Dnia Papieskiego odbywały się różne prelekcje, odczyty oraz koncerty. Nie inaczej było w archidiecezji warmińskiej, gdzie m.in. w Ostródzie odbył się koncert poetycki poświęcony osobie papieża św. Jana Pawła II.

Koncert odbył się w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, a razem z parafią zorganizował go ostródzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wieczór miała charakter koncertu oratoryjnego – poprowadził go dr Tomasz Żurawlew z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskeigo w Olsztynie. Recytował on fragmenty wspomnień św. Jana Pawła II, jego poezji, a także wspomnień przyjaciół Papieża Polaka. Każdej recytacji towarzyszyła na koniec refleksja i zwrócenie uwagi na najważniejsze fragmenty usłyszanych właśnie słów św. Jana Pawła II.

Razem z dr. Żurawlewem wystąpił parafialny chór pod dyrekcją Joanny Jaskółowskiej.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma