Nowy numer 33/2018 Archiwum

Laurka zamiast kwiatu

Chcemy, aby nasze dzieci uświadomiły sobie, że taka postawa jest lepsza.

Dzień Nauczyciela z reguły jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Jednak nie we wszystkich szkołach. W Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny uczniowie przyszli normalnie do placówki. – Dzień rozpoczęliśmy poranną Mszą św. w intencji nauczycieli. Chcemy w ten sposób ukazać dzieciom, że swoją wdzięczność mogą okazać modlitwą w naszej intencji. Że ten dar jest nawet ważniejszy niż danie komuś prezentu – wyjaśnia dyrektor Anna Kobarynka-Łysek. Po Eucharystii dzieci z klas pierwszych zaprezentowały krótki program artystyczny.

Również i rada rodziców tej szkoły wyszła z ciekawą inicjatywą. Zamiast kwiatów dzieci w domach wraz z rodzicami miały przygotować laurki z życzeniami, które później umieszczono na specjalnie przygotowanych tablicach. – Łatwo jest mieć wdzięczność za pieniądze, pójść do kwiaciarni, kupić kilka kwiatów i dać je. A przecież dużo wartościowszym wyrazem wdzięczności jest trud, który trzeba podjąć. Chcemy, aby nasze dzieci uświadomiły sobie, że taka postawa jest lepsza – mówią rodzice.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma