Nowy numer 24/2018 Archiwum

Oceniony szpital

Nasz szpital zajął pierwsze miejsce wśród specjalistycznych szpitali dziecięcych w kraju.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie uplasował się na 11. miejscu ogólnopolskiego rankingu szpitali organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz rządowe Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Oznacza to awans o 2 pozycje w porównaniu w rokiem ubiegłym. Do tegorocznego rankingu zgłosiło się ponad 240 placówek.

– Jednocześnie nasz szpital zajął pierwsze miejsce wśród specjalistycznych szpitali dziecięcych w kraju. Warto wiedzieć, że oceniano obszary działalności, takie jak: zarządzanie placówką, jakość opieki medycznej, jakość usług dla pacjenta, posiadane certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń niepożądanych i skarg – mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest jedynym w województwie warmińsko-mazurskim ośrodkiem wielospecjalistycznym leczącym dzieci i młodzież. Składa się z 15 oddziałów stacjonarnych, 40 poradni specjalistycznych oraz działu rehabilitacji ambulatoryjnej. Rocznie w szpitalu hospitalizowanych jest ok. 28 tys. pacjentów oraz udzielanych jest 250 tys. porad specjalistycznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma