Nowy numer 2/2021 Archiwum

Oceniony szpital

Nasz szpital zajął pierwsze miejsce wśród specjalistycznych szpitali dziecięcych w kraju.

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie uplasował się na 11. miejscu ogólnopolskiego rankingu szpitali organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita” oraz rządowe Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Oznacza to awans o 2 pozycje w porównaniu w rokiem ubiegłym. Do tegorocznego rankingu zgłosiło się ponad 240 placówek.

– Jednocześnie nasz szpital zajął pierwsze miejsce wśród specjalistycznych szpitali dziecięcych w kraju. Warto wiedzieć, że oceniano obszary działalności, takie jak: zarządzanie placówką, jakość opieki medycznej, jakość usług dla pacjenta, posiadane certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń niepożądanych i skarg – mówi Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest jedynym w województwie warmińsko-mazurskim ośrodkiem wielospecjalistycznym leczącym dzieci i młodzież. Składa się z 15 oddziałów stacjonarnych, 40 poradni specjalistycznych oraz działu rehabilitacji ambulatoryjnej. Rocznie w szpitalu hospitalizowanych jest ok. 28 tys. pacjentów oraz udzielanych jest 250 tys. porad specjalistycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama