Nowy numer 24/2018 Archiwum

Otworzyć serce na łaskę

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Olsztynie odbyło się modlitewne czuwanie w duchu Taizé.

Spotkania modlitewne w olsztyńskich parafiach to część przygotowania na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku odbędzie się w Pradze. Europejskie Spotkanie Młodych - nazywane również pielgrzymką zaufania prze ziemię - to coroczne spotkanie modlitewne młodych ludzi z całej Europy, które odbywa się na przełomie starego i nowego roku w jednym z europejskich miast.  Modlitewne czuwanie w Olsztynie ma nie tylko przygotować, ale również pokazać jak będą wyglądały modlitwy podczas spotkania w Pradze. W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka modlitwę poprowadził ks. Paweł Roszyński. Zwrócił on uwagę, że nie jest ważna ilość osób, ale to, że każdy, kto przyszedł otworzył swoje serce na Boga. Swoje rozważania oparł na fragmencie z Ewangelii, w którym Jezus mówi, że najważniejsze jest przykazanie o miłowaniu Boga i bliźniego.

Kolejne modlitewne czuwania w duchu Taizé:

7 listopada 18.30 – parafia św. Józefa w Olsztynie

14 lsitopada 18.30 – parafia św. Franciszka z Asyżu

21 listopada 18.30 – parafia Matki Boskiej Fatimskiej

Więcej o Europejskich Spotkaniach Młodych, przygotowaniach i zapisach będzie można przeczytać w numerze 45. Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma