Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pilni uczniowie

W parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbył się Wieczór Świętych.

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych ks. Karol Krukowski odprawił Mszę św., a w homilii zwracał uwagę na to, że Chrystus kierował się w swoim nauczaniu przede wszystkim miłością. – Módlmy się o to, abyśmy byli pilnymi uczniami w szkole miłości Jezusa. Taki przykład pozostawiło nam tysiące błogosławionych i świętych. Wpatrujmy się w przykład ich życia, abyśmy sami mogli wprowadzić w życie to, co Pan Jezus powiedział: „Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty” – mówił ks. Krukowski.

Po Eucharystii Lidia Bielińska ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Emaus wygłosiła konferencję, podając przykłady świętych i pokazując, że nie ma jednego przepisu na świętość, bo Bóg powoływał różnych ludzi, z różnymi historiami życiowymi. – Każdy z nas może być świętym. Nasze życie jest idealne po to, by zostać świętym – mówiła Lidia. Po konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma